Лозовской народный хор "Заспив"
 Каталог статей
Главная » Статьи » Мои статьи

ХОР «ЗАСПІВ» НА БУКОВИНІ

6-7 жовтня 2007 року народний хор «Заспів» міського Палацу культури брав участь у ХVIII Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі».

Початок фестивалю «Буковинські зустрічі» дала буковинська польська діаспора, що проживає нині у Польщі. Відкриття фестивалю відбулося в червні 1990 року в місті Ястров’є. мета фестивалю – налагодження і підтримка всебічних зв’язків між колишніми буковинцями чи їхніми нащадками різних національностей, розкиданих по всьому світу. Ініціаторами цих зустрічей стали виходець з Буковини Казімеж Мелешко та Збігнев Ковальський. Завдяки їхнім зусиллям, широким зв’язкам з численними спонсорами фестиваль діє вже 18 років в чотирьох європейських країнах: Польщі, Україні, Румунії та Угорщині. Коло учасників фестивалю постійно розширюється.

Серед прекрасних традицій фестивалю – його циклічність. Він розпочинається навесні – на початку літа в польських містах Ястров’є та Піла, продовжується в липні в румунських містах Кимпулунг, Молдовенеск та Ватра Дорней, далі переміщується в угорський Боньгад і в жовтні завершується в Чернівцях.

Ще однією гарною традицією стало відзначати цей фестиваль у Дні міста – в першу суботу та неділю жовтня.

Традицією фестивалю є урочиста хода учасників, якою вони йдуть до місць проведення виступів. Хода стає справжнім святом, яке спонукає багатьох жителів міста виходити у дні фестивалю на вулиці і спостерігати, підтримувати свої творчі колективи, вітати гостей, підспівувати і підтанцьовувати. Численні туристи з’їжджаються подивитись на прекрасну ходу сотень людей у національних костюмах. Всі учасники є аматорами народного мистецтва.

Гала-концерт збирає всіх представників колективів у одній програмі, де з великої сцени глядач спостерігає стародавні обряди та звичаї, слухає давно забутих пісень, насолоджується запальними буковинськими танцями.

Із захопленням сприймали глядачі виступ у гала-концерті хору «Заспів», який був дев’ятим після фольклорного гурту з Румунії.

Прекрасною традицією фестивалю стали творчі зустрічі учасників фестивалю з населенням містечок та сіл на Буковині. Хор «Заспів» дав сольний концерт у районному центрі Заставна, який розташований за 50 км від Чернівців. У цьому концерті з хором виступав гуморист Костянтин Батичко, який своїми гуморесками радував глядачів і створював веселий настрій.

Крім концертних виступів для хору «Заспів» була організована екскурсія по місту Чернівці. Хористи поспілкувалися перед пам’ятником Т.Г. Шевченку на головній площі міста, відвідали університет ім. Юрія Федьковича – найчарівніший витвір мистецтва відомого чеського архітектора Йозефа Главки – колишня резиденція буковинських митрополитів. Захоплення викликає веселкове сяяння мозаїчної черепиці її дахів, вигравання сонця на куполах, дивовижне поєднання суворості фортечно-зубчатих стін з вишуканою легкістю і ажурністю ковалих ґрат.

На прохання екскурсоводів хористи заспівали в голубій залі університету і були вражені прекрасною акустикою, голоси лунали чисто, ясно і дзвінко, водночас м’яко і тембрально насичено.

При університеті діє православна церква. Учасники хору мали можливість спостерігати обряд вінчання, замовити молитву та поставити свічки.

За свої виступити на фестивалі хор «Заспів» був нагороджений почесною грамотою управління культури Чернівецької обласної адміністрації, сувенірами, рекламною довідковою літературою.

Хор «Заспів» втретє побував на Західній Україні і завжди зустрічав гостинний прийом, доброзичливе ставлення до представників Східної України. Чернівчани дивувалися збереженню наших пісенних традицій, вмінню розмовляти українською мовою.

Сьогодні народний аматорський хор «Заспів» має активну підтримку міської влади. Завдяки піклуванню міського голови Сергія Васильовича Литвинова вдалось організувати цю концертну подорож.

Постійно допомагає колективу ковальсько-механічний завод в особі його генерального директора Олександра Олександровича Колеснікова та голови профспілкового комітету Юрія Олексійовича Семененка.

Організацію концертної подорожі підтримували також: народний депутат обласної ради Ігор Євгенович Масалов; Харківський благодійний фонд АВЕК, головою якого є народний депутат Олександр Борисович Фельдман;  ВАТ Лозівське АТП 16309, голова правління  Сидора Сергій Іванович, начальник експлуатації Сидора Олександр Іванович; Лозівське підприємство електричних мереж, начальник Тищенко Володимир Миколайович.

За допомогою шановних піклувальників хорового аматорського мистецтва колектив має надію здійснити свої творчі плани у наступному році, а також покращити свою матеріальну базу.

9 травня 2008 року хору виповнюється 30 років. Колектив планує відзначити цю дату великим творчим звітом, взяти участь у хорових конкурсах у Кіровограді та Донецьку, здійснити концертну подорож за межі України.

Хоровий колектив має у своєму складі 45 осіб, з них 38 співаків і 7 музикантів оркестру.

Завдяки сприянню першого керівника і засновника хору Василя Івановича Чурилова, нині директора Лозівського училища культури і мистецтв, заслуженого працівника культури України, хор органічно доповнює і прикрашає оркестр народних інс тру ментів під орудою талановитого аранжувальника Андрія Вікторович Мосєєва, керівника студентського оркестру народних інструментів. До складу оркестру входять провідні викладачі училища, баяністи Геннадій Петрович Корж та Віктор Іванович Марченко, які більшу частину свого життя присвятили роботі з художніми самодіяльними колективами і відрізняються великою професійною майстерністю та досвідом.

Як оркестр, так і хор є базою переддипломної виробничої практики студентів училища.

Велику роль у хорі відіграє організатор театралізованих свят, ведуча концертів і солістка хору Надія Старолатко, солісти Олександр Кагадей, Михайло Береговий, Лідія Рибалко, Єлизавета Берегова, Олександр Щербінін, Сергій Дегтярьов, марина Кириченко та Світлана Маранчак.

У колективі беруть участь вчителі і медичні працівники, робітники і службовці різних підприємств і закладів міста. Вони двічі на тиждень збираються у міському Палаці культури, вивчають нові пісні і готуються до нових концертів, вдосконалюючи свою виконавську майстерність.

Хоровий колектив завжди відкритий для нових учасників. Єдина умова – бажання співати і віддавати колективній творчості частину свого вільного часу.
Категория: Мои статьи | Добавил: unh (08.03.2009)
Просмотров: 1235 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Четверг, 02.05.2024, 23:01
Приветствую Вас Гость
Главная | Регистрация | Вход
Форма входа
Категории раздела
Мои статьи [2]
Киевское время
Поиск
Праздники
Праздники Украины
Погода
Друзья сайта
  • Лозовское училище культуры и искусств
  • Сайт поселка Шевченково
  • Отправка СМС
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    VipIP.ru - Система активной рекламы (САР) VipIP.ru - Система активной рекламы (САР)

    Новости NYX
    Copyright Sergey Petrovich Nosov © 2024